jump to navigation

Late-X Kasım 20, 2007

Posted by sbelian in Genel.
Tags:
trackback

Nedir bu LATEX ne işe yarar. Önceleri kendinize yazarken eziyet ettiğinizi düşündüğünüz daha sonraları ise iyiki öğrenmişim aferin bana dediğiniz bir kodlar silsilesidir. Latex öğrenerek yazdığınız bir matematiksel ifadenin herhangi bir browserdan rahatça okunmasını sağlayabilirsiniz. Ve hatta sadece matematiksel ifadeleri değil alışveriş listenizi bile bununla hazırlayabilirsiniz. Bilimsel olsun olmasın makale yazımlarında ve teknik döküman hazırlamada latex her daim en iyisidir.

Mesela \dfrac{f(1)}{1}+\dfrac{f(2)}{2}+\cdots+\dfrac{f(n)}{n}=\dfrac{n+1}{2}\cdot f(n) ifadesi nede güzel yazılmış olarak duruyor değilmi. Eğer siz de bundan sonra kendi web sayfanızda latex kullanmak isterim derseniz LATEX adresinden girip mevzuyu daha iyi öğrenebilirsiniz hatta bu konuda size yardımcı olabilecek bir Türkçe döküman içinde Latex El Kitabı edinebilirsiniz. Hala bu kitaba rağmen latex kullanmada sorun yaşıyorsanız bana yazın en son ihtimal bende yardımcı olayım.

Reklamlar

Yorumlar»

1. onder uysal - Aralık 20, 2008

merhabalar latex kullanmayı uzun zamandır istiyorum henüz doğru bir kurulum bile yapamadım nasıl yazacağımızı öğrensek bile nasıl kuracağız çıktı alacağız vs….
selamlar

sbelian - Aralık 20, 2008

winedit programını bilgisayarınıza kurmanız yeterlidir. Eğer winedit kullanmak istemezseniz diğer tex editörleride işiniz görür.


Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: